תלבושות לחינה

לתלבושות שבהילולת החינה יש תפקיד חשוב ומרכזי מאד באירוע כולו. הן אלו שמוסיפות לאווירה וגם תורמות לה לא מעט. בערב שכזה נוהגים הן החתן והן הכלה (ולעיתים אפילו האורחים עצמם) ללבוש מספר תלבושות שונות לאורך כל האירוע תוך התאמתם לטקס עצמו. בטקס החינה הם לובשים תלבושת מיוחדת, בקבלת הפנים תלבושת מסוג אחר ובהמשך הם מחליפים לתלבושת ססגונית שונה, איתה הם מקנחים את ההילולה כולה.

צבעים נהדרים וסגנונות שונים של תלבושות

בכל אירוע כזה אפשר לראות סוגים שונים של תלבושות לחינה. הן נבדלות זו מזו בצבע שלהן, באלמנטים השונים שהן כוללות, בהדפסים וגם בקישוטים הלוקחים בהם חלק. התלבושות המוצעות כיום לאירועים כאלה הן תלבושות מסורתיות, אותנטיות, המגיעות בשלל צבעים, ההופכים אותן לכאלו המושכות לא מעט תשומת לב. ישנן תלבושות בצבע זהב, כסף, אדום, בורדו חזק, תכלת ועוד. את התלבושות לובשים הכלה והחתן וגם האורחים עצמם. אפשר לשלב לצידם גם תכשיטים שונים, המוסיפים לא מעט למראה הכללי.

מבחר של אפשרויות באירוע אחד

בכל מסיבת חינה כזו אפשר לראות מבחר של אפשרויות, המייצגות את המסורת המרוקאית והמסורת של עדות המזרח ובכך מאפיינות את האירוע הכל כך חשוב הזה. לצד התלבושות המסורתיות לחינה, שנחשבות לפופולאריות מאד, ישנן גם שמלות לחינה, חלקן מפוארות וצבעוניות מאד, חלקן נפוחות ולעיתים גם כאלו המעוצבות בסגנון אלאדין ועוד, אותן לובשות הנשים באירוע. גם בני המשפחה יכולים לבחור תלבושות לחינה העשויות מבדים שונים וכוללות עיטורים ואפילו אבנים יוקרתיות, המשובצות בהן.

בחירה נכונה של התלבושת

השפע הרב עשוי לבלבל ולהקשות בבחירת התלבושות לאירוע. חשוב לזכור שמדובר באירוע חד פעמי, בעל משמעות רבה מאד לחוגגים וגם למוזמנים. זה הזמן להעז ולשלב באירוע תלבושות ססגוניות ומושקעות מאד כדוגמת תלבושות שמחות, תלבושות בצבעים מפתיעים יחד עם תכשיטים מיוחדים ומסוגננים ועוד. ניתן גם לשלב בין התלבושות האותנטיות, התלבושות של פעם, לבין התלבושות העכשוויות יותר אליהן מתווספים אלמנטים מרוקאיים טיפוסיים.

שתפו