חינה מרוקאית

חינה בלבן מתמחה בהפקת אירועי חינה יוקרתיים, התלבושות בעיצוב חדשני ואותנטי, הגזרות מחמיאות וניתן להזמין כל בגד לפי מידות ולפי עיצוב אישי.
חינה בלבן שמה דגש רב על איכות הבגדים, אסתטיקה, יחס אדיב וסבלני לכל אורך הדרך.
ביום החינה נגיע למקום האירוע ונעצב את המקום:

  • תפאורה
  • ריהוט
  • כסאות מלכות
  • כלים מסורתיים
  • עיצוב שולחנות מתוקים

הכל ברמה הגבוהה ביותר ותשומת לב לפרטים הקטנים ביותר!

התלבושות לחינה שלנו ניתנות להשכרה ולמכירה, כמו כן יש לנו מחלקת שמלות ערב מיוחדות בעיצוב אישי להשכרה/מכירה.

יש תלבושות המתאימות גם למגזר החרדי.

 

ניתן להשכיר את התלבושות ל:

  • ערב מקווה
  • הפרשת חלה
  • בר מצווה
  • בת מצווה
  • ערב מימונה

צוות חינה בלבן עורך את האירוע מתחילתו ועד סופו באופן אישי וללא נציגים חיצוניים.

IMG_9988 IMG_9987 IMG_9985IMG_9984

 

קצת על חינה מרוקאית…

חינה מרוקאית היא טקס עתיק יומין, אותו נוהגים לחגוג עד עצם היום הזה יוצאי מרוקו ובני עדות המזרח. מדובר באחד הטקסים החשובים ביותר בהם משתתפים החתן והכלה, רגע לפני החתונה. טקס החינה המרוקאית מסמל את תחילתה של הדרך המשותפת של השניים מתוך מקום של ברכה, שפע, פוריות והצלחה. את החינה המרוקאית נהגו לערוך בעבר בערב שלפני החתונה, לאחר שטבלה הכלה במקווה. הטקס סימל אז כמעין אירוסין בין בני הזוג וכלל לא מעט מוזמנים – מצד שתי המשפחות.

טקס החינה כיום

את טקס החינה כיום נוהגים לחגוג כשבוע לפני יום החתונה. אל הטקס של חינה מרוקאית מוזמנים כמובן בני המשפחה מצד החתן ומצד הכלה וכן גם חברים וחברות קרובים. בעוד שבעבר היה הטקס הזה צנוע מאד, הרי שכיום מדובר פעמים רבות בחגיגה גדולה ובהזדמנות למסיבה מסורתית, צבעונית ומיוחדת מאד. במהלך טקס החינה לובשים החתן והכלה, ההורים וגם המוזמנים האחרים, תלבושות מרוקאיות מסורתיות או כאלו הכוללות אלמנטים מרוקאים שונים. אלו יכולות להיות גלאביות מסורתיות, כפתנים ועוד.

מה קורה במהלך החגיגה

הילולת חינה מרוקאית כוללת לכל אורכה שירים וריקודים, כשברקע מוסיקה מרוקאית מסורתית. כל המשתתפים בחינה, כשהם לובשים את הבגדים המסורתיים, מברכים את החתן ואת הכלה ונהנים ממתוקים מרוקאיים המוגשים להם לאורך כל האירוע – בדרך כלל עוגיות מרוקאיות מסורתיות ומתוקים נוספים. באירוע נכללים שני טקסים חשובים: טקס הזהב, במסגרתו מעניקים הוריו של החתן לכלה שרשראות תכשיטים מיוחדים, ואילו הוריה של הכלה מעניקים לחתן שעון זהב או תכשיטי זהב אחרים. בהמשך נערך הטקס המסורתי של החינה עצמה, הכולל מריחה של אבקת חינה על ידי החתן והכלה וכן גם על ידי האורחים.

היכן מתקיים האירוע

חינה מרוקאית אפשר לערוך במקומות שונים: בבית הכלה, באולם אירועים קטן, באוהל חינה מרוקאית המוצב בחצר הבית ועוד. המקום כולו מקושט בקישוטים מרוקאיים ססגוניים, בנרות צבעוניים, בקערות מקושטות ועוד, היוצרים כולם יחד אווירה נפלאה ותחושה מיוחדת מאד במקום.

שתפו