התאמת תלבושות חינה מרוקאיות לתכשיטים

דקה אחרי הצעת הנישואין המרגשת שבה החתן שלף את טבעת האירוסין המרהיבה והגיש אותה לכלה, ישר חושבים על חינה. טקס החינה אומנם מוכר היטב לבני עדות המזרח, אולם גם בני עדות אחרות מעוניינים לחגוג את הטקס המרגש והחמים של החינה. את טקס החינה נהוג לערוך כמה ימים לפני החתונה ויש כאלה שיגידו שהוא טקס מרגש לא פחות מטקס החופה והחתונה. בטקס חינה מרוקאית ניתן לראות הרבה צבעים בעיניים ובעיקר שמחה ומוזיקה טובה שגורמת לכולם לשמוח ולשמח את החתן והכלה הצעירים שעוד כמה ימים חוגגים את חתונתם.

למה בעצם חוגגים את טקס החינה?

את טקס חינה מרוקאית חוגגים בני עדות המזרח כדוגמת יוצאי מרוקו, הודים, תמנים ועוד עדות נוספות והוא מסמל מעבר בין חיי הרווקות לחיי הנישואין. בטקס זה מורחים על ידי החתן והכלה חינה חומה או אדומה המסמלת שפע, פריון וסגולה לזוגיות טובה. את החינה מורחים בצורה של מטבע שהוא מסמל גם צורה של מטבע כסגולה לפרנסה טובה. לאחר מכן מורחים את החינה על ידיהם של האורחים וקושרים בסרט אדום.

במהלך טקס החינה המרגש ישנם כמה שלבים שלא ניתן לפספס, שהם השלבים הבאים:

תלבושות – החתן והכלה במהלך הטקס לובשים כופתאנים ובגדים מסורתיים אשר לרוב עשויים מבדי סאטן צבעוניים ועליזים ויחד כולם רוקדים על רחבת הריקודים. את הבגדים ניתן לשכור מחברות המציעות תלבושות לחינה לחתן והכלה ולשאר האורחים. על מנת שתקבלו מראה מושלם, כדאי לבחור בתלבושות התואמות לתכשיטים, הרי במהלך הערב ישנו טקס נוסף שהוא טקס הענקת התכשיטים לכלה וגם לחתן.

עוגות טעימות – לא ניתן לפספס במהלך טקס החינה את המגשים עם שלל העוגות הצבעוניות ואת השפע והמבחר כיאה לבני עדות המזרח. במהלך הערב בין החגיגות האורחים רוקדים עם המגשים העמוסים בכל טוב וכולם טועמים מהעוגות הטעימות שהן לרוב נעשות בעבודת יד.

תכשיטים – טקס הענקת התכשיטים לכלה היא גולת הכותרת, מובן שלא מדובר בטבעות אירוסין אלה בשרשרת, צמיד, עגילים וכו’. לרוב, אם החתן רוכשת את התכשיטים עבור הכלה המיועדת ואפילו הסבתות אף הן רוכשות תכשיטים לבני הזוג. לרוב, מבצעים את טקס זה תחת האוהל המרוקאי בגוונים חמים לצלילי מוזיקה משמחת המקפיצה את כל האורחים עם הכופתאנים לרחבת הריקודים או לטקס הענקת התכשיטים לכלה.

על מה חשוב להקפיד בארגון טקס החינה?

מובן שעל פרמטרים רבים, אולם על הכלה לדאוג ללבוש מרשים התואם לטקס החינה ואף להחליף במהלך הערב בגדים כדי שתראה נוצצת ומרשימה בכל פעם מחדש. דבר נוסף שחשוב לשים עלי דגש הוא בחירת תכשיטים התואמים בקפידה לאופי וסגנון הלבוש של החינה. ישנן כלות שיעדיפו תכשיטים עדינים, כיוון שבגדי החינה הם לרוב נוצצים ובולטים ויש כאלה שיעדיפו תכשיטים נוצצים ומרשימים כדי להישאר על אותו קו.

תלבושות לחינה

שתפו